Duda Design
ładowanie...
strony internetowe

O pozycjonowaniu słów kilka…

Pozycjonowanie i optymalizacja.

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych jest chyba najskuteczniejszą formą reklamy w internecie. Pozwala dotrzeć do szerszej grupy potencjalnych klientów, co niewątpliwie ma wpływ na wzrost przychodów ze strony internetowej.

Aktualnie ze względu na dominację wyszukiwarki Google zabiegi związane z pozycjonowaniem i optymalizacją ograniczają swoje działania głównie do tej wyszukiwarki.

I. Pozycjonowanie

1. Co to jest pozycjonowanie i na czym polega?

Pozycjonowanie strony internetowej dla wyszukiwarek internetowych (ang. Search Engine Optimization SEO) to zabiegi mające na celu osiągnięcie wysokiej pozycji pozycjonowanej strony w wynikach wyszukiwarek internetowych dla pozycjonowanych słów kluczowych.

Dla przykładu dla firmy remontowo-budowlanej odpowiednimi słowami były by: usługi remontowe, remonty lub gipsowanie. Pozycjonowanie w tym przypadku polega na umieszczeniu pozycjonowanej strony w wynikach wyszukiwania dla podanych powyżej słów w tzw. wynikach realnych – odzwierciedlających w sposób realny pozycję strony w wynikach wyszukiwarek – nie uzyskanych odpłatnie. Wzrasta tym samym liczba osób, które mogą odwiedzić naszą stronę, co doprowadza do zwiększenia sprzedaży.

2. Czynniki wpływające na wyniki, oraz czas po jakim te wyniki możemy zobaczyć.

Konkurencja

Jednym z głównych czynników mających wpływ na pozycję w wynikach wyszukiwania pozycjonowanej strony, a także na czas po jakim istnieje możliwość zaobserwowania wyników jest konkurencja. To, jak duża jest liczba stron wyświetlających się dla konkretnego słowa kluczowego, czy wyrażenia pozycjonowanego i czy te wyniki konkurencji także są skutkiem zabiegów pozycjonujących. Przytoczoną powyżej firmę remontowo-budowlaną jest znacznie trudniej pozycjonować dla słowa remonty, gdzie konkurencja jest bardzo duża. Natomiast stronę firmy wchodzącej na rynek z nową i unikalną nazwą marki samochodu pozycjonuje się się znacznie łatwiej z powodu braku konkurencji. W przypadku poprawnie napisanej strony wręcz pozycjonowała by się ona sama.

Linki zewnętrzne

Kolejnym czynnikiem, którego nie da się pominąć są linki. Chodzi tu liczbę odnośników prowadzących do naszej strony z innych stron internetowych. Mają one ogromny wpływ na pozycję strony w wyszukiwarkach. Ważna jest, nie tylko ich ilość, ale także jakość. Nie wszystkie linki przyczyniają się do podnoszenia pozycji strony w wyszukiwarkach, gdyż mechanizmy indeksujące stronę pomijają często te, które pochodzą ze stron będących źródłem darmowych linków. Takie linki są po prostu bezwartościowe, a czasem wręcz mogą zaszkodzić. Ogromną rolę odgrywa tutaj stworzenie własnego zaplecza, własnej bazy linków, która jest wykorzystywana do pozycjonowania stron. Nie każda firma może sobie pozwolić na stworzenie takiego zaplecza ze względu na korzystanie z rozbudowanych usług hostingowych. Korzystając z naszych usług można mieć pewność efektywności podjętych działań ze względu na własny, rozbudowany system tzw. zaplecza, w którym można umieszczać linki do pozycjonowanej strony.

Optymalizacja

I wreszcie ostatnim czynnikiem, co wcale nie znaczy, że najmniej ważnym, jest optymalizacja strony. Ważna jest treść jaką strona zawiera, jej ilość i jakość, funkcjonalność i przejrzystość strony, budowa linków wewnętrznych oraz odpowiednie meta tagi.

Czas realizacji

Czasu realizacji skutecznego pozycjonowania nie da się określić w sposób jednoznaczny. Można go jedynie przewidzieć w oparciu o nasze doświadczenie w podobnych projektach w przypadku firm, dla których taką usługę już wykonywaliśmy. Standardowo podpisujemy umowę na uzgodniony wcześniej, proponowany przez nas w oparciu o badanie rynku, okres czasu. W tym okresie wykonujemy zabiegi pozycjonujące, za które płaci klient dopiero wtedy, gdy przynoszą wyniki.

3.  Profesjonalne podejście

Możemy wykonać optymalizację istniejącej już strony lub wykonać nową, zoptymalizowaną stronę, która w przypadku braku konkurencji będzie pozycjonowała się “sama”. Ale ponieważ lubimy wyzwania, podejmiemy się każdego zadania. Można zlecić nam bardziej wymagające zadanie, a my, jak pokazuje doświadczenie, na pewno mu sprostamy. Mamy własne, mocne zaplecze na które nie mogą pozwolić sobie mniejsze firmy. Daje nam to możliwość do umieszczenia mocnych linków do pozycjonowanych serwisów, które wspomagają nasze działania. Nasze systemy są odporne na zmieniające się algorytmy wyszukiwarek, a wszystko dlatego, że nie oszukujemy wyszukiwarek, co prędzej czy później zostaje wychwycone, my pomagamy im w znalezieniu i prawidłowemu indeksowaniu pozycjonowanych stron.

4. Fakty związane z pozycjonowaniem i naszą firmą

 • nasze pozycjonowanie cechuje się wysoką skutecznością,
 • z doświadczenia wiemy że na pierwsze wyniki trzeba trochę poczekać,
 • pozycjonowanie oprócz inwestycji czasu wiąże się z inwestycją pieniędzy,
 • nasze zaplecze to bezpieczna i skuteczna metoda pozycjonowania, nie ryzykujemy karnego usunięcia strony z wyników wyszukiwania za stosowanie zakazanych praktyk,

o naszym doświadczeniu świadczą nasze referencje:

 • krzesła przyschodowe dla domeny: www.schodolazy.pl
 • noclegi na jurze dla domeny: www.jurainfo.pl

II. Optymalizacja treści

Treść znajdująca się na stronie musi być w odpowiedni sposób przygotowana. Ważna jest jej objętość i adekwatność do tematyki witryny. Nie można dopuścić do powielania zawartości tekstów na podstronach, co jest działaniem nieodpowiednim. Muszą w treści strony występować słowa kluczowe, odpowiednio dobrane, z którymi strona ma być kojarzona. Budowa strony musi być przejrzysta z odpowiednio ułożonymi elementami nawigacyjnymi jak menu, tak aby łatwiej się po niej poruszać i szybciej dotrzeć do szukanych informacji.

Dodatkowym parametrem mającym wpływ na prawidłowe dotarcie do zawartości witryny, zarówno dla użytkowników jak i dla wyszukiwarek, jest tzw. linkowanie wewnętrzne. Są to linki, które prowadzą ze strony głównej do wszystkich podstron. Od nich zależy jak łatwo możemy coś znaleźć na stronie. Ważne by ich budowa była czytelna i nieskomplikowana.

Comments

 1. August 07, 2019 at 15:55

  You are more fun than anyone or anything I know, including bubble wrap.

  1. August 07, 2019 at 15:56

   You are the most perfect you there is.

 2. August 07, 2019 at 15:56

  You are one of the strongest people I know.

Anuluj

VIEW
CLOSE